Yaz Aylarında Botoks Yapılır Mı?

Yaz Aylarında Botoks Yapılır Mı?

Yaz Aylarında Botoks Yapılır Mı?

Yaz Aylarında Botoks Yapılır Mı?

Havaların ısınması ve deniz mevsiminin gelmesiyle birlikte en çok merak edilen sorulardan biri yaz aylarında estetik ameliyatlar yapılabilir mi? Yaz aylarında sıcak havalarda botoks, dolgular, kimyasal peelingler yapılabilir mi?

Yaz aylarında botox yapılabilir. 

Botoks işlemi kasa yapılan bir enjeksiyon yöntemidir. Güneşe ya da sıcak havalara karşı bir hassasiyet oluşturmadığından yaz aylarında güvenle uygulanabilir. İşlem yapıldıktan sonra güneşe çıkılabilir.

Güneş koruyucu kullanmaya dikkat edelim

Öte yandan her zaman altını çizerek belirttiğimiz üzere güneş cildimiz için en zararlı etkenlerden biridir. Cilt yaşlanmalarında güneşin zararlı ışınlarının büyük etkisi bulunmaktadır. Bu nedenle herhangi bir estetik tedavi yapılsın yapılmasın / yaz aylarında ve kış aylarında güneş koruyucu kullanmayı kesinlikle ihmal etmemek gerekmektedir.

Yaz aylarında dolgu maddesi enjeksiyonu da yapılabilir.

Cilt soyma esasına dayanan peelingler güneşin etkisini gösterdiği mayıs ayından itibaren yapılmamaktadır.

 

 

Botoksla Kaş Kaldırma

Botoks enjeksiyonu, genellikle kaş çatma çizgileri, alındaki yatay çizgiler, göz çevresinde kazayağı tabir edilen çizgilerin yumuşatılması / giderilmesi için uygulanmaktadır. Kaş bölgesinde belli noktalara belli miktarlarda yapılan enjeksiyon ile düşük kaşlara hafifçe kavis verilmesi de mümkün olmaktadır.

Çoğunlukla, 30’lu yaşlardan sonra kırışıklıkların giderilmesine yönelik uygulanan işlem, kırışıklıklar başlamadan önce sadece doğuştan düşük kaşların kaldırılması ve yüze daha feminen bir ifade verilmesi için de kullanılmaktadır.

Botox enjeksiyonu yapıldıktan sonra tam olarak etkisini göstermesi 10-15 günü bulmaktadır. Elde edilen sonuç 4-6 ay kadar devam etmektedir.

 

 

 

Botoks Zararlı Mıdır?botox-manbotoks-1

Botox botilinum, Clostridium botilinum adlı bir bakterinin ürettiği bir toksindir. Botoks kaslara enjekte edildiğinde; sinirlerden kaslara giden iletiyi geçici olarak durdurmaktadır. Böylece enjekte edildiği bölgedeki kasların hareketleri engellenerek bu kasların hareketleri sonucu oluşan kırışıklıklar kaybolmaktadır.

Botoks denildiğinde toplumda popüler olan inanış, botoksun yüzdeki mimikleri dondurduğu ve doğal bir olmayan bir görünüm yarattığı olsa da 20 yılı aşkın süredir dünyanın her yerinde en etkin kullanılan medikal estetik tedavilerden biridir botoks.

Konusunda uzman bir hekim tarafından uygulandığında botoksun hiçbir yan etkisi yoktur. 

Ancak deneyimsiz kişiler tarafından yapılan işlemler sonucunda kaşların gereğinden fazla kalkık olması, doğal olmayan bir görünüm oluşması olasıdır.

Ayrıca botoks kasa yapılan bir enjeksiyondur. Cildin hemen altına deri içine yapılan uygulamalarda yapılan işlemin hiçbir etkisi olmayacaktır.

İdeal olan botoksun 4-6 aylık aralıklarla uygulanmasıdır. 

Botoks enjeksiyonunun etkisi vücutta hiçbir kalıntı bırakmaksızın 6-8 ay içinde tamamen geçmektedir. Bu durumda botoks tedavisinin, estetik ve genç görünmek için 4-6 aylık aralıklarla yıllarca uygulanmasında sakınca yoktur.

admin

RELATED ARTICLES

Lazer ile estetik kılcal varis tedavisi

Lazer ile estetik kılcal varis tedavisi

Yüzeysel toplardamarların iç yapılarının bozulması

READ MORE