3D Burun Estetiği

3D Burun Estetiği

3D Burun Estetiği

Türkiye’de en çok tercih edilen estetik operasyonlarının başında burun estetiği gelir. Buradaki amaç her ne kadar burnun estetik görüntüsü olsa da, en çok dikkat edilmesi gereken durum burnun nefes alma fonksiyonlarını kaybetmemesi gerektiğidir.
Ameliyat sırasında burun genişse daraltılabilir, burunda rahatsız edici kemer varsa düzeltilebilir. Burun ucu ise istenen seviyeye getirilir. Burun ameliyatlarında açık ve kapalı olmak üzere 2 tür yöntem bulunmaktadır. Kapalı burun estetiği ameliyatında tüm kesiler burun içerisinde yapılırken, açık ameliyat tekniğinde cerrah ameliyatı görerek yapar. Böylece burnun orta kıkırdağına da müdahale edilebildiğinden plastik cerrahlar tarafından en çok tercih edilen operasyon yöntemidir.
Burun estetiğinde bilinmesi gereken bir diğer nokta ise yüzümüzdeki derinin inceliği veya kalınlığının da görüntümüzü etkilediğidir. Kalın derili insanlarda estetik kendini 6-9 ay sonra belli ederken, ince derili insanlarda operasyon sonrası yeni burun şekli kendini göstermeye başlar.
Yüz güzelliğinin en önemli organlarından birisi olan burnunuz için bıçak altına yatmadan önce uzun uzun düşünürsünüz “Nasıl görünürüm” diye. Fakat her yıl çıkan yeni yöntemlerle burnunuzun ameliyat sonrası nasıl olacağını görmeniz mümkün. Son zamanlarda en çok kullanılan yöntem ise 3D Vectra yöntemi.
Diğer programlar ameliyat sonrası sadece profil görüntünüz ile ilgili fikir verirken, 3D Vectra yöntemi ile ameliyat sonrası burnunuzun nasıl olacağını her açıdan 3 boyutlu olarak görebiliyorsunuz.
İki parçadan oluşan bu sistemde ilk olarak hastanın fotoğrafları çekilirken ikinci olarak da çekilen fotoğraflar işlenmek üzere bilgisayar ortamına aktarılır. Karşıdan, iki yandan, aşağıdan, yukarıdan ve profilden olmak üzere toplam 6 açıdan aynı anda çekilen fotoğraflar ile burnunuzun ameliyat sonrası halini en sağlıklı şekilde görebiliyorsunuz. Bu işlem ortalama 2 saniye kadar sürüyor. Sistemin en güzel yanı, program size seçenek sunmuyor. İstenilen burun ve yapısı, hasta ve doktor birlikte ortaklaşa karar veriliyor.

admin

RELATED ARTICLES

Kaş Ekimi

Kaş Ekimi

Kaş ekimi operasyonu yaklaşık 2-3

READ MORE