Bacak şekillendirme estetiği (calf implant)

Bacak şekillendirme estetiği (calf implant)

Bacak şekillendirme estetiği (calf implant)

Bacak şekillendirme estetiği son zamanlarda sıkça gündeme gelen bir konudur. Bacaklarda oluşan eğrilikler, ayak bilek ve diz yanlarındaki yağ birikim sorunları ve hatta bacağın aşırı ince veya kalın olması diyet ile çözülebilecek sorunlar değildir. Etrafımızda da bu sebepten dolayı bazı bayanlar etek giymediği de bilinmektedir.

Bacak şekillendirme estetiği yaptıran bayanların psikolojik durumların da olumlu yönde etkilendiği görülmektedir. Artık gönül rahatlığı ile diledikleri boyda etek giyme özgürlüğüne sahip oluyorlar.

Bacak şekillendirme estetiğinde uygulanan yöntemler nelerdir?

Yöntemler içerisinde implant (calf implant), liposuction ve yağ enjeksiyonu uygulanmaktadır. Bu yöntemler kişiye göre bazen tek başına, bazen de birlikte uygulanabilmektedir.

Bacak şekillendirme estetiği hangi durumlarda uygulanır?

Diz altı bölgesi ile diz üstü bölgesi arasında çap olarak kalınlık farkı görülmekteyse, her iki bacak arasında kalınlık ya da şekil farkı görülmekteyse veya bacaklarda çarpıklık söz konusu ise bacak şekillendirme estetiği bu tarz sıkıntıları giderebilir.

Bacak şekillendirme estetiğinde ne tür implant kullanılır?

Bazı bacak şekillendirme estetiği ameliyatlarında daha iyi sonuç elde etmek için hem liposuction hem de implant(calf implant) uygulaması beraber gerçekleştirilmektedir. Bacak şekillendirme estetiği uygulamalarında kullanılan implantlar (calf implant) tıpkı meme büyütme ameliyatlarında kullanılan protezler gibi silikondan oluşmaktadır. Organizmaya hiç bir zararı olmadığı gibi yaşam boyu da vücutta kalır.

Ne tür anestezi kullanılır?

Bacak şekillendirme estetik ameliyatlarında spinal, epidural ya da genel anestezi altında uygulanmaktadır.

İmplant uygulaması nasıl yapılır?

Bacak şekillendirme ameliyatlarında bağın arka iç kısmında, tam diz arkasında bulunan cilt çizgilerine denk gelen 3 cm’lik bir kesi açılır. Belirlenmiş olan bölgeye daha önceden hesaplanmış olan cep oluşturulur ve implant yerleştirilir.

Ameliyat ne kadar sürüyor?

Bacak şekillendirme estetiği ameliyatı yaklaşık bir saat sürmektedir.

Ameliyat sonrası dikkat edilems, gerekenler nelerdir?

Dikişler gizli dikiş olduğundan dolayı alınması gerekmez. Ameliyat sonrası hastaların 2 hafta kadar varis çorabı giymesi önerilir. Bacak şekillendirme estetiği yaptıran hastaların normal hayata dönmeden önce evde bir hafta dinlenmesi de önerilir.

admin

RELATED ARTICLES

Estetik diş hakkında

Estetik diş hakkında

ESTETİK AMAÇLA DİŞ TEDAVİSİNE KARAR

READ MORE