Estetik Üzerine Merak Edilenler

Estetik Üzerine Merak Edilenler

Estetik Üzerine Merak Edilenler

İzmir burun, meme estetiği alanında ve liposuction uygulamalarında ilgi çeken merkezlerden biri olmaktadır.

Burun Estetiği Nedir?

Rinoplasti olarak da adlandırılan burun estetiği, açık rinoplasti ve kapalı rinoplasti olmak üzere iki yöntemle uygulanabilmektedir.

Açık rinoplasti, burnun tabanından açılan kesilerden girilerek yapılır. Burun derisi kaldırılır ve burnun iç yapısı tamamen doktorun gözünün önünde olmuş olur. Bu nedenle uygulanması daha kolay bir tekniktir. Burun estetiği açık rinoplasti tekniği ile öğrenilir ve birçok cerrah burun estetiğini açık rinoplasti ile uygulamaya devam ederler. Kapalı rinoplastide ise kesi yoktur. İşlem burun deliklerinden içeri girilerek gerçekleştirilir. Bu nedenle iz kalma olasılığı yoktur. Kapalı rinoplasti, izsiz burun estetiği olarak da adlandırılmaktadır.

Burun estetiği, her iki teknikle de genel anestezi altında uygulanmaktadır. Kapalı rinoplastinin iyileşme süresi ise kesi işlemi içermediği için açık rinoplastiye göre daha hızlı seyretmektedir.

İzmir burun estetiği uygulayan cerrah açısından çevre illerden tercih edilen bir merkez olarak karşımıza çıkmaktadır.

Meme Estetiği Nedir?

Meme estetiği; meme büyütme, meme küçültme ve meme dikleştirme olmak üzere üç şekilde uygulanabilen bir estetik operasyondur. Dünyada olduğu gibi ülkemizde de uzun yıllardır uygulanmaktadır.

Meme büyütme operasyonunda doktor ve hasta, protezin boyutuna ve şekline birlikte karar vermektedirler. Böylece meme büyütme estetiğinde kişinin vücut hatlarına en uygun boyut ve şekildeki protez uygulanmakta ve işlemden çok daha başarılı ve doğal sonuçlar elde edilmektedir.

Vücut oranlarına göre çok büyük olan göğüsler ise kişide omuzlarda iz, bel ve boyun ağrısı, göğüslerin altında yara ve pişik gibi şikayetlere yol açmaktadır. Bu kişilerde ise meme küçültme operasyonu tercih edilmektedir. Meme küçültme ve meme dikleştirme operasyonlarında memeden doku çıkartılması söz konusu olmaktadır. Meme dikleştirme işlemi, göğüslere kaybolan hacmini yeniden kazandırmak için uygulanmaktadır.

İzmir meme estetiği alanında uzman doktorlar ile dolu geniş bir seçenek yelpazesi sağlamakta olup çevre illerden de sıklıkla tercih edilmektedir.

Liposuction Nedir?

Liposuction, yani yağ aldırma yöntemi estetik cerrahide en fazla tercih edilen yöntemlerden biri olmaktadır. Öncelikle liposuction, zayıflatma değil bölgesel incelme yöntemidir. Bazı inatçı yağların eritilmesinde ise laser destekli liposuction kullanılmaktadır.

Yağ alımının ardından cilt sıkılaştırma işlemi de yapılabilmektedir. Liposuction uygulamalarından sonra hastaların sıkı bir korse giymeleri önerilmektedir.

admin

RELATED ARTICLES

Estetik diş hakkında

Estetik diş hakkında

ESTETİK AMAÇLA DİŞ TEDAVİSİNE KARAR

READ MORE