Güvenli Lazer Tedavisi: Karbon Peeling

Güvenli Lazer Tedavisi: Karbon Peeling

Güvenli Lazer Tedavisi: Karbon Peeling

Karbonpeeling spectra’nın patentini aldığı bir uygulamanın adı olup, hem bir lazeruygulaması, hem de mikro düzeyde peeling etkisi sağlamaktadır. Buna karşınciltte oluşturduğu etkiler yanında, yan etkileri açısından da güvenlekullanılabilmektedir. Ciltte benzer etkiler için kullanılan pek çok lazertedavisinde uzun iyileşme sürelerine ihtiyaç duyulmaktadır. Karbon peeling iseuygulaması oldukça konforlu, uygulamadan hemen sonra kısa süreli bir kızarıklıkdışında, istenmeyen bir etki gözlenmemeden etkinlik sağlamatadır.

İstenilen enerjiyi nano saniyesüresinde ileten lazerle hedefe tam anlamı ile nokta atışı yapabilmektedir.Klasik olarak dövme silmek için de kullanılabilen sistemlerden en önemli farkı,karbon peeling uygulamasına olanak sağlayan mikro saniye atış süresisunmasıdır. Özel mod ile uygulama alanına sürülen karbon solüsyonu üzerine atışyapılarak solusyonun derideki gözenekler içine yerleşmesi sağlanmaktadır. Bukonuda dikkat edilmesi gereken ve en sık yapılan uygulama hatası, cilt yüzeyinesürülen karbon solüsyonun yarım saat gibi sürelerde cilt yüzeyinde kurumasınıbekleyip üzerine atışlar yapmaktır. Bu şekilde yapılan uygulamada karbon deri yüzeyinde kuruduğu içingözenekler içine yerleştirilmeden patlatılmakta, solusyonla uygulamadan esas hedeflenenfayda sağlanamamaktadır. Oysa ki solusyon sürüldükten hemen sonra yapılanmikrosaniye atışı ile karbon gözeneklerin içine yerleştirilmektedir. Bu işlemitakip eden nano saniye süreli atış ile karbon solusyonu patlatıldığında deridegözeneklerin içinde temizlik, sıkılaşma akne var ise kurumasının desteklenmesi,deride kollagenin üretiminin uyarılması, lekelerde ton farklılıklarınındengelenmesi gibi bir çok fayda sağlamaktadır.

Karbonpeeling uygulaması ortalama 2-3 hafta aralıklarla seanslar halinde uygulanır.Ortalama 4 seans civarında planlamakla birlikte, duruma göre 8-10 seansa kadaruygulama gerekebilmektedir. Uygulama sayısının çok olmasının her hangi birzararı olmadığı gibi her uygulamada ortaya çıkan uyarılara ait etkiler de zamaniçinde daha net bir şekilde gözlenebilmektedir.

Ensık geniş gözenek tedavisi, akne tedavisi, gebelik gibi durumlarda daha sıkgörülen hormonal değişime bağlı lekelenme (melasma), ciltte ton dengelenmesi,gündelik hayattan kopmadan ciltte yenilemenin uyarılması amacıyla tercihedilmektedir. Karbon peeling patenti dışında özellikle melasma gibi oldukçadirençli bir leke sorununda dahi tedavi etkinliği konusunda Amerika’dan FDAonayı bulunmaktadır.

admin

RELATED ARTICLES

Lazer ile estetik kılcal varis tedavisi

Lazer ile estetik kılcal varis tedavisi

Yüzeysel toplardamarların iç yapılarının bozulması

READ MORE