Karın estetiği (abdominoplasti)

Karın estetiği (abdominoplasti)

Karın estetiği (abdominoplasti)

Çeşitli nedenlerle (örneğin hamilelik) kilo alıp verme nedeniyle karın bölgesindeki deride sarkıklık ve yer yer çatlamalar meydana gelmektedir. Diyet uygulayarak, spor yaparak kilo verilebileceği halde deri gevşekliklerini ve sarkıklıkları bu yöntemlerle düzeltmek mümkün değildir. Zaten bu yöntemlerle istenen bölgelerden değilde vücuttan genel olarak kilo verilebilir. Karın bölgesindeki sarkıklığı ve yağ fazlalığını düzeltmek için bu fazlalıkları alma, yani karın germe ameliyatları uygulanamaktadır.

Karın germe ameliyatları esnasında karın duvarında, kas tabakalarında oluşmuş gevşeme ve yırtılmalar da düzeltilerek düzgün bir karın duvarı elde edilebilir. Sezeryan ameliyatı geçirmiş kadınlarda olduğu gibi ameliyat izi kilot-bikini hizasında bırakılmaya çalışılır. Bu izin uzunluğu hastanın şişmanlığına ve sarkıklık miktarına bağlı olarak yanlara doğru uzamaktadır. Bu ameliyat esnasında karın bölgesinden, kalça üstlerinden ve bel bölgesinden yağ fazlalıkları liposakşın (vakum ile) yöntemi ile alınarak tüm karın bölgesinde uyumlu bir görüntü elde etmek mümkündür. Bu ameliyat sahası genişletilerek bacak bölgesine de aynı ameliyatta liposakşın uygulanabilir. Bu yöntemlerle verilen yağların aynı bölgelerde yaniden birikmesi mümkün değildir.

Hamilelik döneminden sonra hızlı kilo verme dönemi gelmektedir. Hızlı kilo verme verme döneminden sonra bu ameliyat yapılabilmektedir. Hastalar hastanede 1 veya 2 gün tutulmaktadır. Karın bölgesinde erken dönemde oluşabilecek ödemi (su toplama) engellemek amacı ile birkaç hafta süre ile korse giyilmesinde yarar vardır. Hastalar bir hafta kadar istirahatten sonra çalışma hayatına dönebilmektedir.

admin

RELATED ARTICLES

Estetik diş hakkında

Estetik diş hakkında

ESTETİK AMAÇLA DİŞ TEDAVİSİNE KARAR

READ MORE