Kepçe kulak estetiği

Kepçe kulak estetiği

Kepçe kulak estetiği

Kulak gelişimi doğumdan sonraki 4-6 yaşlarda tamamlanır. Kepçe kulak deformitesi doğumsal kulak anomlileri içerisinde ensık izlenendir ve kulağın belirli kıkırdak yapılarındaki gelişimsel farklılıklar sonucu ortaya çıkar.

Hem erkek hemde kızlarda aynı oranda rastlanan bu sorun erkeklerin daha çok rahatsızlık duymasına neden olmaktadır çünkü gençlik dönemlerinde kızlarımız saçları ile bunu saklasa da erkeklerin böyle bir şansı olamamaktadır ve onur kırıcı sözler iştilmesine engel olunamaz.

Bu çocuklarımızın büyüme döneminde ciddi psikolojik sorunlar yaratabilmektedir, bu nedenle hem kızlarımız hemde erkekler için bu ameliyatı 6 yaş sonrasında yaptırmayı önermekteyiz.

Ancak ailelerin bunu önemsememesi nedeni ile kişiler erişkin yaşta bunun çarelerini kendileri arayarak, çoğu zaman estetik cerrahlara ileri dönemde müracaat etmektedirler.

Lokal ve genel anastezi altında gerçekleştirilebilen bu ameliyat işlemi kulak arkasından yapılan kesinlikle görülmeyen bir kesi ile gerçekleştirilir, kıkırdağa yeni şekli verilir ve yaklaşık 1-1.5 saat sürer, iz kalmaz ameliyattan sonra 24 saat bandaj uygulanır daha sonraki bir haftalık dönem için ise tenisçi bandı önerilir.

İzsiz, ağrısız ve çok konforlu olan kepçe kulak onarım ameliyatı estetik cerrahinin en yüz güldürücü ameliyatlarındandır.

admin

RELATED ARTICLES

Kaş Ekimi

Kaş Ekimi

Kaş ekimi operasyonu yaklaşık 2-3

READ MORE