Kışın tercih edilen estetik operasyonlar

Kışın tercih edilen estetik operasyonlar

Kışın tercih edilen estetik operasyonlar

Estetiğin yazı kışı mı olur dediğinizi duyar gibiyim. Fakat malesef bazı operasyonlarda güneş görmemek gerekir ve sıcak ortamda da bulunulmaması gerekir. Kış için genellikle tercih edilen operasyonlar ise şöyle;

Yüz estetiği
Kışın sıkça tercih edilen işlemlerin başında yüz ve boyun bölgesine yapılan, cerrahi olmayan basit uygulamalar gelir. Bunlar arasında botoks, dolgu, lazer ve PRP gibi uygulamalar bulunur. Cerrahi söz konusu olduğunda ise göz kapağı estetiği, kaş kaldırma operasyonu ile göz altı torbalarına yönelik müdahaleler ilk sıralarda yer alır. Yüzdeki sarkma ve kırışıklıkları gidermek için yüz germe operasyonları tercih edilir. Tüm yüze yönelik germe operasyonları dışında, orta yüz kaldırma da sık yapılan estetik ameliyatlar arasında yer alır.

Popo dikleştirme
Popo dikleştirme son yıllarda sıkça uygulanmaya başlandı. Kişinin kendi vücut yağı popoya enjeksiyon yapılabildiği gibi protez ya da popo kaldırma operasyonları da tercih edilebilir. Popo estetiğinde dolgu yapılacaksa kişinin fazlalık olan bölgesinden yağ alınır ve bu yağ birtakım işlemlerden geçirildikten sonra popo bölgesine enjekte edilir. Hasta bu işlemden sonra bir gün hastanede kalır. Bir hafta sonra ise günlük aktivitelerine dönebilir ve oturabilir. Sonuçlar uygulamadan sonra hemen fark edilir.

Meme estetiği
Yaz aylarında bikini ve mayo giyerken rahatsız olan kadınlar, kış aylarında meme estetiği yaptırmak isteyebilir. Bu dönemde meme estetiğinin yanı sıra meme büyütme, küçültme, dikleştirme ve meme asimetrisi operasyonları da çok sık tercih edilir. Meme büyütmede, silikon yerleştirme işlemi yapılır. Silikon koltuk altından, meme başından, meme altı oluğundan veya göbekten girilerek yerleştirilebilir.

Burun estetiği
Burun, kişilerin karakterine ve yüz yapısına etki ettiğinden burnundan memnun olmayan kişiler, estetik ameliyat geçirmek isteyebilirler. Burun estetiği ameliyatında burnun dış görünüşü ile birlikte nefes darlığı sorunu da düzeltilebilir. Bu cerrahilerde, nefes alma durumu endoskopik cihaz yardımı ile detaylı bir şekilde muayene edilerek belirlenir. Ciddi nefes alma sorunu varsa sinüs filmi çekilerek polip, sinüzit, burun eti ve deviye septum gibi sorunlar ayrıntılı olarak tespit edilir. Kapalı veya açık rinoplasti operasyon tekniğine, burun yapısına bağlı olarak karar verilir. Burun şeklini oluşturan kıkırdak, kemik ve yumuşak dokuya yeniden şekil verilir. Burun ucundaki düşüklük, aşırı yükseklik, dudakla burun ucu açısı, sırtındaki çıkıntılı veya eksik alan, eğrilik ile ucu ve delikleri düzeltilip, estetik bir görünüm sağlanır. Burunda nefes almayı etkileyen burun orta duvar eğriliği ve burun etleri operasyon sırasında düzeltilir. Buruna yeni estetik şeklini verdikten sonra burun dışına özel bantlar yapıştırılıp, üzerinde 5-7 gün kalacak şekilde plastik alçı yerleştirilir. Bu uygulamada tampon kullanılmaz.

Vücut estetiği
Yazın alınan fazla kiloların neden olduğu yağlanmaya karşı, kış mevsiminde sıkça lazer ‘liposuction’ ile vücut şekillendirme yapılır. Ancak ‘liposuction’ın kilo verme yöntemi olmadığını bilmek gerekir. Lazer ‘liposuction’da yağ hücreleri parçalanır ve vakumla çekilir. Bu yöntem aynı anda deride sıkılaşmayı da sağlar. Üçüncü haftadan itibaren vücuttaki değişiklikler gözlemlenebilir. Lazer ‘liposuction’da ödem ve morluk, klasik ‘liposuction’a göre daha az olduğundan, sadece iki hafta korse giymek yeterli olabilir. Yöntem gıdı bölgesine, kol sarkıklıklarına, karın, basen, bel ve bacak içine de uygulanabilir. kalacak şekilde plastik alçı yerleştirilir. Bu uygulamada tampon kullanılmaz.

admin

RELATED ARTICLES

Kaş Ekimi

Kaş Ekimi

Kaş ekimi operasyonu yaklaşık 2-3

READ MORE