Lipoliz

Lipoliz

Lipoliz

Yaygın olarak “lazer lipo” olarak da bilinen lazer lipoliz, bölgesel yağlanma sorununu çözümleyen, inatçı yağ hücrelerine yönelik bir liposculpture prosedürüdür. Diyete dirençli yağ alanlarını etkili bir şekilde azaltabilir veya liposuction gibi geleneksel prosedürlerden daha basit bir uygulamadır.

Lazer lipoliz prosedürü, yüz ve vücutta istenmeyen yağların eritilmesini sağlamak için lazer teknolojisinden faydalanır. Eriyen yağlar daha sonra vücut metabolizması tarafından metabolize edilir aynı zamanda bir kısmı da dışarıya çıkarılması için kullanılan aspirasyon cihazı ile yapılır.

Prosedür boyunca uyanık olduğunuzdan, genellikle genel anestezi altında yapılan geleneksel liposuctiondan daha minimal bir işlem sayılabilir. Lazer liposu bir kilo kaybı tedavisi değildir ve önemli ölçüde fazla kilolu olan kişiler için uygun değildir, küçük lokal inatçı yağ bölgeleri olanlar için daha iyidir. Agresif bir prosedür olmadığı için morarma ve şişmeye çok az rastlanır, vücut kısa sürede toparlanır.

Lipoliz adayları

İstenmeyen inatçı bölgesel yağlanma sorunu olan herkes, lazer lipoliz yaptırmayı düşünebilir. İdeal aday, sağlıklı vücut ağırlığında ya da yakın olmalıdır ve tedavinin gerçekleştirebileceği şeylere dair gerçekçi beklentilere sahip olmalıdır. Obez olan, önemli miktarda kiloya sahip olan kişiler, bu tedavi için uygun değildir, çünkü önemli kilo kaybı sağlamaktan ziyade vücudu şekillendirmek tasarlanmıştır. Hamile kadınlar da bu tedavi için uygun değildir. Lazer lipo için uygun bir aday olup olmadığınızı öğrenmenin en iyi yolu, muayene olmanızdır.

Lipoliz uygulama

Tedavi sırasında doktorunuz vücudunuzu yani işlemin yapılacağı alanı kalemle işaretler. Ardından, bedeninize uyacak ve doğru bölgeyi hedefleyecek şekilde size özel bir aplikatör kullanılır. Daha sonra bölgeyi uyuşturmak için lokal bir anestetik enjekte edilir ve uygulama alanına küçük bir kesi yapılır. Bu küçük insizyon, ek olarak lazerin (ince bir tüp veya kanül içinde) içinden geçtiği nokta olacaktır.
Anestezi uygulandıktan sonra, doktor lazer fiberini yerleştirir ve tedaviye başlar. Prosedür boyunca uyanık olacaksınız, çok hafif basınçtan başka bir şey hissetmeyeceksiniz. Bazen bir miktar ısı hissedebilirsiniz. Bu sadece anestetiklerin tam olarak ulaşmadığı bölgelerde gerçekleşir ve doktorunuz prosedürü durdurabilir ve gerekirse daha fazla anestetik ekleyebilir.

Tedavi başladığında, cildinizin tedavi süresince rahat etmesine yardımcı olacak bir soğutma hissi hissedeceksiniz. Tedavinin ilk dört dakikası yapım aşamasıdır.
Birkaç dakika sonra, lazerler hücrelerinizi yok etmeye başladıkça, farklı sıcaklıklar hissedeceksiniz. Bu tedavi tamamlanana kadar 21 dakika sürecektir.
Tedavi, kaç alanda tedavi gördüğünüze ve tedavi edilen alanın büyüklüğüne bağlı olarak bir ila iki saat arasında sürer.

admin

RELATED ARTICLES

Lazer ile estetik kılcal varis tedavisi

Lazer ile estetik kılcal varis tedavisi

Yüzeysel toplardamarların iç yapılarının bozulması

READ MORE