Lipomatic and Liposculpture

Lipomatic and Liposculpture

Lipomatic and Liposculpture

Liposculpture yani ağrısız liposuction, sürekli karıştırılan ama teknik olarak liposuctiondan farklı uygulamaların yapıldığı kontür düzeltme operasyonudur. Bireylerin çoğunun bir zayıflama yöntemi olarak düşündükleri liposculpture, sadece sorunlu alanlarda düzeltme işlemi sağlar.

Liposuction yağ emme manasına gelirken, liposculpture kelime olarak, yağlı dokunun alınarak düzeltilmesi, estetik açıdan şekil verilmesi manasına gelir. Liposculpture operasyonu sırt, bel, göbek, bacak içi, basenler, diz iç kısımları, çene altı gibi farklı vücut bölgelerinden vakum yardımıyla yağ alınması sonrasında, vücuda şekil verilerek sonlandırılır.

Tek başına kullanılabileceği gibi, bazı durumlarda, göğüs küçültme veya büyütme, karın germe ya da bunun gibi plastik cerrahi operasyonları sırasında da kullanılabilir. Liposculpture şişmanlık için bir tedavi yöntemi değildir. Eğer düzenli olarak egzersiz yapmanıza, düşük kalorili yiyeceklerle beslenmenize rağmen, genetik olarak bölgesel yağlanma sorunu yaşıyorsanız bu işlemin avantajlarından faydalanmanızda fayda vardır.

Liposculpture İçin Uygun Bir Aday mıyım?

Diğer tüm estetik operasyonlarında olduğu gibi liposculpture ameliyatına da başkaları istediği için değil, sadece kendiniz karar vermelisiniz. Eğer vücudunuz belirli bölgelerinde depolanmış halde olan bir yağ birikimi varsa ve bu bölgesel yağlanmaları diyet ve egzersizle çözümleyemiyorsanız, liposculpture ameliyatı olabilirsiniz.

Liposculpture Fiyatları

Liposculpture fiyatları, büyük ölçüde değişkenlik gösterir. Liposculpture fiyatlarından çok daha önemli olan konu ise, cerrahın deneyimi ve kliniğin bu operasyon için ne kadar donanımlı olduğudur. Bu sebeple Liposculpture ameliyatı için klinik ya da cerrah seçerken, doktorun deneyimlerinin nihai çıkan maliyetten çok daha önemli olduğunu unutmayın.

admin

RELATED ARTICLES

Meme estetiği ve bilinmeyenler

Meme estetiği ve bilinmeyenler

Estetik ve fonksiyonel açıdan memenin

READ MORE