Meme asimetrilerinde estetik yaklaşım

Meme asimetrilerinde estetik yaklaşım

Meme asimetrilerinde estetik yaklaşım

Memelerde asimetri, yani iki memenin boyut ve şekillerindeki farklılık, birçok kadında estetik anlamda rahatsızlık oluşturan bir konudur. Gelişimsel bozukluklarının yanı sıra hamilelik, emzirme ve hormonal değişimler sonucunda iki memenin şekil ve büyüklüklerinde farklılık meydana gelebilir.

Memelerdeki bu şekil bozukluğu iyi huylu kistler nedeniyle olabildiği gibi ciddi bir sebep olan meme kanseri nedeni ile de olabilir,memelerde olağan dışı bir boyut değişikliği yada şekil bozukluğunda bir doktora başvurulmalıdır.

Asimetrinin nedeni tümöral bir oluşum değil ise memelerde asimetri için tedavi planı günümüzde sıklıkla güvenli, pratik ve estetik nedenlerden dolayı slikon protezlerdir. Günümüzde kaliteli ve dayanıklı meme protezi çeşitleri üretilmekte ve firmalar sürekli dayanıklılığı fazla vücuda uyumlu kaliteli meme protezlerini piyasaya sürmektedir,slikon protezler meme estetiğinde meme dokusu yerine güvenle kullanılan estetik ürünlerdir.Bu nedenle iki göğsünün daha simetrik olmasını isteyen kadınlar için slikon protezler iyi bir seçenektir.

Slikon protezler emzirmeye engel değildir

Meme estetiğinde kullanılan slikon protezler emzirme ile ilgili sorun oluşturmaz. Meme dokusu ,içerisinde süt kanallarının bulunduğu bir bez yapısı ve yağ dokudan oluşur ve göğüs kaslarının üzerinde bulunur. Meme dokusu içerisindeki bu süt kanalları meme başına açılır. Slikon meme protezleri ,meme estetiği sırasında bu yapıların bütünlüğünü bozmaz. Meme protezi hastanın anatomik yapısına göre genellikle ya kas altına ya da meme dokusunun altına yerleştirilir, yine son zamanlarda popüler olan kas zarı dediğimiz fasya altına yerleştirilir, bu yöntemlerin hiçbirinde meme dokusu bütünlüğü bozulmaz ve süt kanalları etkilenmez. Bu nedenle meme protezi operasyonu sonrası süt verme etkilenmez ve meme protezi hiçbir şekilde süte ya da vücutta herhangi bir dokuya karışmaz .

admin

RELATED ARTICLES

Estetik diş hakkında

Estetik diş hakkında

ESTETİK AMAÇLA DİŞ TEDAVİSİNE KARAR

READ MORE