Mimik Estetiği

Mimik Estetiği

Mimik Estetiği

Mimikler kas hareketlerine bağlı gelişen yüz değişimleridir ve mimiksiz yaşamak mümkün değildir. Mimikleri dinamik yüz hareketleri olarak ifade edebiliriz. Fakat zaman içinde özellikle 25 yaşından sonraki süreçte başlayan kemik, yağ ve kas kaybı sonucunda mimik hareketleri cilt yüzeyinde kolajenin de azalmasıyla birlikte kırışıklık olarak belirir ve yer etmeye başlarlar.

Özellikle iki kaş arası, dudak üstü, burun ve yanak hattı, göz çevresinde ve boyun bölgesinde ince olarak başlayıp ve derinleşen çizgiler olarak seyrederler. Mimik estetiği ise, tüm bu sorunlara etkili bir sonuç veren, medikal dolgu ve botoks uygulamasının beraberce yapıldığı, kişiye özel kilit noktalara göre planlanmış bir kırışıklık tedavisidir.

Mimik estetiği nedir?

Mimik estetiği, yüz ve boyun bölgesinde mimik hareketlerine bağlı oluşan kırışıklıkları yok etmeye fayda sağlayan, botoks ve dolgu uygulamasının kilit noktalara enjekte edilmesidir. Herkesin birbirinden farklı mimik hareketi olduğu fikrinden yola çıkan mimik estetiği, kişiye özel planlanır ve total bir yüz gençleştirme imkanı sunar.

Mimik estetiği hangi sorunlar için kullanılır?

Yanaklar, gözyaşı kanalında beliren çukurluk, nazolabial çizgiler (burun ve yanak arasında belirginleşen çizgiler), belirginliğini kaybeden elmacık bölgesi, barkod çizgileri(dudak üstü ve çevresindeki dikine çizgiler), alt çene bölgesindeki çökme ve sarkma sorunu yaşayanlar
Yüz hatlarını tekrar ortaya çıkarmak isteyenler
Yüzündeki ifadeyi kaybetmeden özgün karakteristiğine uygun doğal şekilde gençleşmek isteyenler
Cerrahi müdahaleye gerek kalmadan kırışıklıklarından kurtulmak isteyenler
Anında yüz gençleştirme uygulamasından sonuç almak isteyenler
Kısa sürede günlük rutin hayatına dönmek isteyenler
Yüzünde simetri sorunu olanlar

Mimik estetiği nasıl yapılır?

Yüz anestezik kremle uyuşturulur. Mimik estetiğinde hastanın bireysel ihtiyaç, istek ve tercihleri de göz önünde bulundurularak, tedavinin bireyselleştirilmesi son derece önemlidir. Tedavi planlamasında hastanın cinsiyeti, yüz ve cilt tipi ve mevcut estetik müdahaleleri göz önünde tutulup, yapılacak uygulamanın diğer alanlara etkisi hesaplanarak planlanır, oluşmuş veya oluşabilecek mimik çizgileri, hasta incelendikten sonra kilit noktalar belirlenir.
Hacim ihtiyacı olana bölgelere dolgu uygulaması yapılır.
Tekrarlayan dinamik kırışıklıklara ise botoks uygulaması yapılarak, kişiye özel bir uygulama gerçekleştirilir.

Mimik estetiği avantajları

  • Doğal sonuç
  • Kişiye özel planlama
  • Kırışıklık tedavisinde etkili
  • Gençleşme ve canlanma
  • Ciltte anında gözle görülür tazelik
  • Anında sosyal hayata dönüş

admin

RELATED ARTICLES

Lazer ile estetik kılcal varis tedavisi

Lazer ile estetik kılcal varis tedavisi

Yüzeysel toplardamarların iç yapılarının bozulması

READ MORE