Porselen Diş Estetiği

Porselen Diş Estetiği

Porselen Diş Estetiği

Porselen diş estetiği kadınlar ve erkekler tarafından yapılan diş estetiklerinin başında geliyor. Bir veya birden çok diş kaybı yaşayan veya estetik olarak yeni bir gülüş tasarımı ihtiyacı olan hastalarda porselen diş tasarımı yapılmaktadır. Bir kaç farklı porselen diş çeşidi mevcuttur. Bunları temel olarak iki farklı gruba ayırmamız mümkün.

Metal Altyapılı Porselen Diş Kaplamalar

Metal altyapılı porselen kaplamalar ;daha çok fonksiyonun ön planda olduğu, ağzın arka kısmında kullanılması uygun olan tiptir. Estetik açıdan istenilen performansı göstermeyebilir. Dediğimiz gibi metal bir alt yapı üzerine porselen dişlerin işlenmesi ,köprüler veya kaplamaların yapılması olur. Basınca dayanıklı olması ile ön plana çıkar ve dediğimiz gibi ağzın arka kısmında basıncın daha fazla olduğu alanlarda kullanılması uygundur.
Metal Altyapısı Olmayan Porselen Kaplamalar

Bu grup porselen alt yapıları ışık geçirgenliği yüksek yapılardır. Genelde estetik amacı ile ağzın ön kısmında ağırlıklı olarak kullanılır. Yeni bir gülüş tasarımı gerektiren kaplamaların bu alt yapı üzerine yapılması uygun düşer. Bu gurup da farklı malzeme kaliteleri mevcuttur. Yani farklı çeşitleri vardır. Bunların en bilineni zirkonyum kaplama ve İ-Mex diş kaplamasıdır.

Burada bilinmesi gereken en önemli husus; her hasta için aynı altyapının her zaman uygun olmamasıdır. İstenen sonuca göre hareket edilmesi gerekir. Yani eğer fonksiyonel güçlü dişler isteniyor ise ayrı altyapı, sadece estetik ve gülüş tasarımı yapmak için metal altyapısı olmayan porselen kaplamalar kullanılmasıdır.

Porselen diş seçimi hastanın ihtiyacına göre şekillenir. Metal altyapısı olmayan kaplamaların daha uzun ömürlüdür. Metal altyapılı porselen yapılar ise daha basınca dayanıklı olmasına rağmen kullanım ömrü daha kısadır.
Porselen Diş Fiyatları

Porselen kaplama diş fiyatları kullanılan malzemeye göre değişir. Yani altyapı olarak metal altyapılı ve metal altyapısı olmayan tiplerine göre fiyat değişiklik gösterebilir. Kaç adet yapıldığı yine ücreti değiştirir. Ayrıca toplu tüm çene fiyatları yine maliyet olarak düşük olduğu için tüm ağız veya alt üst çene fiyatlarında değişiklikler oluyor.

Burada sizin ihtiyacınız çok önemli. Sizin neye ihtiyacınız var ilk önce bunun belirlenmesi gerekiyor. Bunun içinde kliniğimize gelerek ücretsiz muayene olmanızı isteriz.

Ağız yapınıza uygun ve size yeni bir hava katacak olan kaplamayı ve altyapısını birlikte belirleyelim.
Porselen Diş Ne Kadar Uzun Ömürlü ?

Burada yukarıda da belirttiğimiz üzere eğer arka kısımda bulunan dişlerinizden rahatsızlığınız yoksa ve estetik olarak dişlerinizden memnun değilseniz, size metal altyapılı olmayan porselen dişleri ekleyeceğiz veya kaplayacağız. Bu yüzden uzun ömürlü ve hayatınızda bu işi bir veya iki kez yaparak bitirme imkanı sunacağız.

admin

RELATED ARTICLES

Meme estetiği ve bilinmeyenler

Meme estetiği ve bilinmeyenler

Estetik ve fonksiyonel açıdan memenin

READ MORE