Saç dökülmesi ve tedavi seçenekleri

Saç dökülmesi ve tedavi seçenekleri

Saç dökülmesi ve tedavi seçenekleri

Saç dökülmesi günümüzde erkekler kadar kadınları da ilgilendiren bir sorundur. Saç dökülmesinin bilinen pek çok sebebi vardır. Bunların başında kansızlık, tiroid hastalıkları gibi bazı hormonal bozukluklar, çinko eksikliği, genetik sorunlar,saça uygulanan kimyasal işlemler(boya, perma, açma işlemleri gibi), proteinden fakir beslenme, yüksek ateş, ağır enfeksiyonlar, doğum kontrol hapları (ancak genetik yatkınlık olduğunda), mevsimsel değişiklikler(sonbaharda en fazla) ve tabii ki stres sayılabilir.

Normalde saçımızın hayat döngüsü 2-6 yıldır. Yani saç bu süre boyunca uzar. Ancak %10 luk bir kısmı dinlenme evresindedir ve bu evre 2-3 ay kadar sürer. Bu evrenin sonunda saçlarda dökülme gözlenir. Saçlar dökülür ve yerine yenileri çıkar. Döngü böyle devam eder. Günlük ortalama saç kaybı 50 ila 100 adet tel arasındadır. Eğer daha çok döküldüğünü düşünüyorsanız ve saçınızın kalitesinde de bir azalma varsa vakit kaybetmeden dokturuzla irtibata geçmelisiniz.

Gerekli tahliller yapıldıktan sonra altta yatan sebebe yönelik tedavi uygulanır; eksikler yerine konur, dökülme durdurulup saç kalitesini yükseltmek hedeflenir. Bunun için elimizde Saç mezoterapisi ,PRP ve Konsantre Büyüme Faktörleri var

Saç mezoterapisi; hastanın ihtiyacına göre bir protokol hazırlanır. 0.4 mm lik enjektör uçlarıyla saçlı deriye uygun yöntemle verilir. 10 seans yapılır.

Saç PRPsi; hastadan kan alınır. Uygun devirde santrifüj edilerek kanımızdaki tamirci hücreler elde edilir ve yine mezoterapi yöntemiyle uygulanır. 3 seans yapılır.

Saça CGF Uygulaması; Yeni uygulanmaya başlayan bir yöntem olup oldukça yüz güldürücü sonuçlar elde edilmektedir. Yine hastadan kan alınır ve santrifüj edilir. Elde edilen konsantre büyüme faktörleri saça yine mezoterapi tekniğiyle verilir. 3 saens uygulanır.

Zorlu vakalarda tedavi kombinasyonlarına gidilebilir. Hastanın sigara içip içmemesi, stres düzeyi, beslenme şekli gibi durumlar tedaviye yanıtı etkilemekle birlikte aslolan terapiyi seanslarını doğru takip etmektir.

admin

RELATED ARTICLES

Göz kapağı estetiği !

Göz kapağı estetiği !

Göz kapakları, kişinin yüz ifadesini

READ MORE