Saç Ekiminde Başarı Nelere Göre Değişir?

Saç Ekiminde Başarı Nelere Göre Değişir?

Saç Ekiminde Başarı Nelere Göre Değişir?

Saç ekimi operasyonların da ilk hedef operasyonun başarılı bir şekilde geçmesidir. Başarılı bir saç ekimi operasyonu sonucun da hem kişi hem de işlemi gerçekleştiren cerrah mutlu olmaktadır. Saç ekiminde başarıyı etkileyen birçok faktör bulunmaktadır.

Saç ekimi işleminde ilk olarak kişiye en uygun saç ekimi yöntemini seçmek gerekir. Saç ekimi için alınan saç köklerinin transferi sırasında saç köklerin zarar görmemesi ve hassasiyetle korunması gerekir.

İkinci aşamada ise alınan saç kökünün ekim işlemidir. Ekilecek olan saç kökünün yönü çok önemlidir. Başarılı bir sonuç için ekilen saç kökü kişinin saçına uygun yönde ekilmesi gerekir. Saç ekimini gerçekleştiren ekibin kaliteli ve tecrübeli olması da çok önemlidir. Operasyonun da ameliyathane ortamına uygun yerde gerçekleştirilmelidir. En önemli etken ise saç çizgisinin belirlenmesidir. Saç ekimi çizgisi doğal görünüme en çok etki eden durumlardan biridir. Mutlaka özen ve dikkatle belirlenmelidir.

Elbette başarılı bir sonuç için hastanın da uyması gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Saç ekiminden sonra darbelere karşı kişi dikkat etmelidir. Yatarken de saç ekimi yapılan bölgeye yatmamalıdır. Bu gibi hususlara kişi özen gösterirse çok iyi neticeler görülmektedir. Başarılı bir saç ekimi için saç ekimini yapan ekip ve hasta titiz bir şekilde dikkat ederse başarılı bir sonuç alınır.

admin

RELATED ARTICLES

Kaş Ekimi

Kaş Ekimi

Kaş ekimi operasyonu yaklaşık 2-3

READ MORE