Selülit Tedavisi

Selülit Tedavisi

Selülit Tedavisi

Selülitler, kadınların kabusu haline gelen, bölgesel yağlanma problemidir.

Selülitler, özellikle,
– Bacakların üst kısmı
– Uyluk bölgesi
– Kolların üst ve iç kısmı
– Kalça gibi bölgelerde görülür. Bu bölgelerde selülitlerin yoğun olmasının sebebi ise şunlardır;
– Selülitler bazı bölgesel yağların ince deri üzerinden daha net görülmesidir.
– Söz konusu bölgelerdeki kas yapısı sebebi ile oradaki kasların arasına yap dokularının sıkışması ve bu yağların deriye baskı yaparak selülit görünümü oluşturmasıdır.

Selülit Neden Oluşur?

Selülit, hem kilo problemi yaşayan hem de kilo problemi yaşamayan kişilerde görülebilir. Kilo problemi yaşayan kadınlar görülen selülitlerin büyük kısmı kilo vermeye bağlı olarak azalabilir. Kilo problemi yaşamayan hastalarda bile selülit problemi yaşanmasının sebebi ise, kas yapısı, bölgesel yağlanma, kasların arasına yağ dokularının birikmesi, kilo verilse de o bölgede bazı yağ dokularının yerleşmesi ve direnç göstermesidir.

Selülit Tedavisi Nasıl Yapılır?

Selülit tedavisi,
– Kavitasyon
– Mezoterapi
– Prp uygulaması
– Lazer lipoliz
– Soğuk lipoliz
– Liposuction
– Lenf direnaj
– Pasif jimnastik gibi tedaviler ile çözümlenir.

Bu tedavilerde kullanılan,
– Eximia (kavitasyon)
– Smoothshapes ( kavitasyon)
– Cryolipo II (soğuk lipoliz)
– Coolmax ( vakumlu soğuk lipoliz)
– Accusculpt II (lazer lipoliz) cihazları oldukça başarılıdır ve sonuçlar memnun edicidir.

Bu cihazların tedavi sistemleri ile yani, lazer, soğutma sistemleri, ultrason dalgaları, ses dalgaları, radyofrekanslar ile selülitlerde ciddi derecede azaltma görülür.

– Lazer lipoliz ile yağlar yakılır ve parçalanır. Bütünlüğü bozulan yağ dokuları vücuttan atılmak için uygun hale getirilir. Accusculpt II ile bu tedavi pratik şekilde yapılır ve özel dalga boyu sayesinde yağ dokularına ulaşmak kolaylaşır.

– Kavitasyon ile radyo dalgaları, ses dalgaları, ultrasonik dalgalar ile yağ dokularına baskı yapılır. Dalgaların yağ dokularına yaptığı, baskı ile, yağları bir arada tutan yağ zarı yırtılır ve sıkışan yağlar serbest kalarak metabolik faliyetler ile vücuttan atılır. Eximia ve Smoothshapes bu konuda oldukça başarılı cihazlardır.

– Cryolipo II ve Cool max ile soğuk lipoliz tedavisinde, selülitlere sebep olan yağ dokuları, belli derecelerde soğutulur ve cihazların vakum özellikleri sayesinde yağ doları diğer dokulardan ayrıştırılır. Seanslardan sonra yağlar hacimce küçülür ve metabolik faliyetler ile vücuttan atılır.

Tüm selülit tedavileri yaz ayları gelemden yapılmaya başlarsa yaz aylarına kadar selülitler tedavi edilmiş olur ve spor ile sıkılaşma için vaktiniz kalır.

Size uygun olabilecek tedavi yöntemi için doktorunuza baş vurmanız ve detaylı bilgi edinmeniz önemlidir.

admin

RELATED ARTICLES

Kaş Ekimi

Kaş Ekimi

Kaş ekimi operasyonu yaklaşık 2-3

READ MORE