Yüz ve Boyun Germe Tekniği

Yüz ve Boyun Germe Tekniği

Yüz ve Boyun Germe Tekniği

Zamanla yaşla birlikte yüzde ve boyunda kırışmalar ve sarkmalar oluşmaya başlar. Yüz ve boyun derisi sarkmış , cildi henüz elastikiyetini yitirmemiş, anestezi almasına engel teşkil edecek ek problemi olmayanlar bu ameliyat için uygundur. Genellikle göz kapağı estetiği, kaş kaldırma gibi yüzün uyum içinde görünmesini sağlayan diğer ameliyatlarla kombine edilebilir.

AMELİYAT ÖNCESİ DİKKAT EDİLECEK UNSURLAR NELERDİR?

Ameliyata karar verildikten sonra, son 1 hafta içinde aspirin ve kan sulandırıcı ilaçların doktor kontrolunde kesilmesi, bitkisel çaylar özellikle yeşil çay, ginseng, ginkogloba yaprağı içeren çayların tüketilmemesi,48 saat önce alkol alınmaması ve sigara içiliyorsa ameliyattan en az 1 hafta önce kesilmesi önemli unsurlardır.

AMELİYAT SÜRESİ NEDİR?

Ameliyat genel anestezi ile ameliyathanede yapılır. Ortalama 2-4 saat sürer. Ek cerrahi müdahaleler ( göz kapağı estetiği, kaş kaldırma, gıdı liposuction, yağ enjeksiyonu gibi) varsa süre uzayabilir. 1 gece hastanede kalmak uygundur. Özellikle erkek hastalarda olmak üzere içerde kanın birikmesine engel olmak amaçlı dren yerleştirilebilir. Yapılan cerrahi kesi saçlı deri içinde, kulak önü kıvrım bölgesinde ve kulak arkasında gizlenebilecek şekilde iz bırakacak şekilde planlanır.

AMELİYAT SONRASI NASILDIR?

Genellikle 1. Gün dren çıkarılır. Pansuman yenilenir. Ameliyat sonunda giydirilen yüz ve boyun maskesi 5. Gün çıkarılır. Dikişler 7-10. gün alınır. Sonrasında cerrahi kesi bölgelerinin bakımı yapılır. İz azaltıcı kremler( silikon jel) önerilir. Net sonuç ortalama 2 ay gibi bir sürede ortaya çıkar ancak ameliyat olan kişi 10. Günden sonra sosyal yaşantısına geri dönebilir.

ORTA YÜZ GERME

Genç bir yüzde elmacık kemiği bölgesi ve alt gözkapağının yanakla birleştiği bölge dolgun, yuvarlak hatlıdır. Yüzde yaşlanmanın ilk belirtileri yanak yağ dokusunun aşağıya doğru yer değiştirmesi, alt gözkapağının yanakla olan mesafesinin uzaması dolayısıyla dolgun ve oval görünümdeki yüzün daha uzun va zayıf görünüme sahip olmasıdır. Aynı zamanda ağız köşelerindeki oluklarda belirginleşir. Tüm bu değişiklikler yüzde yorgun bir görünüme neden olur.

KİMLER BU AMELİYAT İÇİN UYGUNDUR?

Kişiden kişiye değişmekle birlikte 30 yaşın üzerinde, yorgun görüntüsünden kurtulmak isteyen ancak tam yüz germe ameliyatı gerektirecek kadar da cilt elastisitesini kaybetmemiş ve sarkıklık derecesi fazla olmayan sağlıklı erkek ve bayanlarda uygulanır.

AMELİYAT NASIL UYGULANIR? AMELİYAT İZİ VAR MIDIR?

Ameliyat genellikle endoskop eşliğinde uygulanır.Sedasyon eşliğinde lokal anestezi ya da genel anestezi ile yapılabilir. Saçlı deri içinde her iki tarafta ve simetrik 2 cm lik kesiler yapılarak alın ve orta yüz dokuları serbestleştirlir. Yanak yağına ulaşılır ve genç yaşlarda olduğu gibi yukarıya ve dışarıya asılır. Orta yüz bölgesi gençleşir, ağız kenarındaki oluklar kaybolur. Ortalama 1.5 saat sürer.

AMELİYAT SONRASI

Ameliyattan sonraki ilk 24-48 saat yüzde şişlik olabilir. 48 saatten sonra azalarak dağılır. Saçlı deri içinde yer alan dikişler 10. Gün alınır. Yüzün son halini alması 1 ayı bulabilir. Kişi 1. Haftadan sonra işine dönebilir. Yerçekiminin etkisi, yaşlanma hızı ve yaşam tarzına göre değişmekle birlikte ortalama 10 yıl kalıcı etki sağlar.

admin

RELATED ARTICLES

Kalça, popo ve estetik çizgiler

Kalça, popo ve estetik çizgiler

“Vücudun uyumu için tek başına

READ MORE