Ameliyatsız Göğüs Büyütme

Ameliyatsız Göğüs Büyütme

Ameliyatsız Göğüs Büyütme

Göğüs büyütme arzusuyla gelen hastalara ilk önce silikon ile yapılan göğüs büyütme ameliyatları tavsiye edilir. Tüm dünyada da göğüs büyütme amacıyla en çok tercih edilen yöntem silikon ile yapılan göğüs büyütme yöntemidir. Son yıllarda yağ enjeksiyonlarıyla yapılan göğüs büyütme ameliyatları da oldukça fazla yapılmaktadır.
Peki Ya Hasta Hiç Ameliyat Olmak İstemiyorsa !!!

Bazı hastalar ameliyat olmaktan, anestezi almaktan, iyileşme döneminden, yan etki ve komplikasyonlardan korkar ve hiçbir şekilde ameliyat olmaya yanaşmak istemez. İşte Aquafilling ameliyatsız göğüs büyütme tam da bu hastalar içindir. Ameliyatsız göğüs büyütme, göğüs altına verilen bir dolgu uygulamasıdır.

Aquafilling Göğüs Dolgusu

Ameliyatsız meme büyütme, aquafilling, aqua filling fiyatlarıAqua filling dolgu maddesi, sentetik lineer poliamitden meydana gelen, üç boyutlu moleküler bir yapısı olan, matriks içine yerleştirilmiş bildiğimiz serumlu tuzlu su benzeri normal % 0,9 fizyolojik sodyum klorid çözeltisinin deposu olarak bilinen bir hidrofilik jeldir. Aquafilling dolgu maddesinde yer alan karbonil ve amin grupları arasında çoklu hidrojen bağları bulunmaktadır.

Bulunan aktif karboksilik gruplar yapıya pozitif bir yük getirir, dolgunun bu pozitif yükü nedeniyle hidrofilik jel hücre dışındaki matriksdeki çözünebilir negatif yüklü molekülleri kendine çeker ve bu sayede yumuşak dokuda uzun süreli hacim artışı sağlanmış olur. Aquafilling dolgu maddesi; ameliyatsız göğüs büyütmede, kalça büyütme ve şekillendirmede, çarpık bacak estetiğinde ve vücutta bulunan çöküklüklerin tedavisinde kullanılmaktadır.

Ameliyatsız Göğüs Büyütme

  • Göğüslerinin hacminden ve boyutlarından rahatsız olan hastalarda,
  • Göğüslerini 1-2 beden büyütmek isteyen hastalarda,
  • Göğüslerinde hafif bir dolgunluk ve dirilik oluşturmak isteyen hastalarda,
  • Çok hafif bir sarkma varlığında dolgu uygulama yapılır.
  • Ancak belirgin bir sarkma varlığında göğüs dikleştirme ameliyatı daha doğru bir tercih olacaktır.

 

Ameliyatsız Göğüs Büyütmenin Kalıcılığı

Yapılan dolgu uygulaması 5-8 sene kadar kalıcı olur.  Yapısı sayesinde vücuttan yavaş yavaş yıkılarak uzaklaşır. En büyük avantajlarından bir tanesi de tekrarlayan enjeksiyonlara imkan sağlar.

Ameliyatsız Göğüs Büyütme Nasıl Bir Yol İzlenir

Uygulama lokal anestezi altında 30-60 dakika civarı sürmektedir. Önce göğüsler lokal anestezi ile uyuşturulur. Arkasından tek bir noktadan incecik bir kanül ya da iğneyle tüm göğüse dolgu enjekte edilir ve göğüslerin şekillenmesi hedeflenir. Uygulama sırasında ağrı hissedilmez, hasta işlemin sonucunu bariz bir şekilde hemen görür.

Ameliyatsız Meme Büyütme SonrasındaYaşananlar

Ameliyatsız meme büyütme uygulaması sonrasında hasta işlem sonrası normal yaşantısına devam eder. Uygulama sonrasında göğüslerde hafif bir şişlik oluşur, bu şişlik ortalama 1 hafta sürer.

Şişliğin nedenlerinden birisi de göğüslere verilen lokal anestezidir.  Hastalar bu dönem içinde sıkı bir sütyen takabilir fakat, 1 hafta kadar ağır sportif aktiviteden uzak durması gerekmektedir.

Ameliyatsız Göğüs Büyütme Sonrası Bebek Emzirebilir Miyim?

Uygulama meme dokusu altına yapıldığından, hastanın meme başı ve süt bezlerine herhangi bir zarar gelmez. Dolayısıyla hamileliğe, süt vermeye engel yoktur.

Ameliyatsız göğüs büyütme amacıyla kullanılan Aquafilling in bilinen bir yan etkisi yoktur. 2004 yılından bu güne kadar kullanılan bu dolgu malzemesi ile ilgili olarak yapılan çalışmalar, oldukça güvenilir olduğunu gösterniştir. Aquafilling dolgusunun herhangi bir karsinojenik, teratojenik etkisi ve vücuda uyumsuzluğuna rastlanmamıştır.

Aquafilling ameliyasız göğüs büyütme fiyatları; göğüslere ne kadarlık bir dolgu uygulaması yapılacağıyladoğru orantılıdır. Dolgunun miktarı arttıkça uygulamanın fiyatıda artar, dolayısıyla hafif bir dolgunluk sağlanacak bir hastayla belirgin bir büyüme isteyen hastanın ücreti farklılık gösterir.

admin

RELATED ARTICLES

Göz kapağı estetiği !

Göz kapağı estetiği !

Göz kapakları, kişinin yüz ifadesini

READ MORE