Dudak estetiği hakkında merak ettikleriniz

Dudak estetiği hakkında merak ettikleriniz

Dudak estetiği hakkında merak ettikleriniz

Burada en çok ince dudakların kalınlaştırılması söz konusudur. Nadiren dudak iriliğini azaltma girişimlerine başvurulur. Ayrıca yaşlanmayla üst dudağın uzaması ve özellikle sigara içen kadınlarda dikine kırışıklıklar sorun oluştururlar.

Dudak kalınlaştırmada sentetik dolgular injeksiyon yapılmak suretiyle istenen sonucu sağlar. Ancak dolgu maddelerinin seçimi önemlidir. Kalıcı dolgular zamanla sorun kaynağı olabilir. O nedenle zamanla eriyen dolgular daha iyi seçenektir. Hyaluronik asit dolguları bugün için ideale en yakın olanlardır. Ancak 6-8 ayda bir tekrar edilmeleri gerekir.

Kişilerin kendi dokularından elde edilen otojen dolgu dediğimiz yağ, dermis gibi dokular uygun vakalarda en iyi seçenektir. Küçük bir cerrahi işlem gerektirse de kişinin kendi dokusu olması, bir iki seansda tam kalıcılık sağlanması ve doğallığı bu tekniğin avantajları arasındadır.

Dudak uzunluğu uygun cerrahi teknikle kısaltılabilir. İnce kırışıklıklar, lazer, kimyasal soyma veya cilt zımparalama ( dermabrazyon) teknikleriyle düzeltilebilir. Operasyonsuz alternatif ise bu kırışıklıklara uygun minimal dozda botulismus A enjeksiyon uygulamasıdır.

admin

RELATED ARTICLES

Kaş Ekimi

Kaş Ekimi

Kaş ekimi operasyonu yaklaşık 2-3

READ MORE