FibroPlus FibroGel Tedavi

FibroPlus FibroGel Tedavi

FibroPlus FibroGel Tedavi

Otolog Fibroblast Hücresel Tedavi olarak da bilinen FibroPlus yaşlanmayı tersine çeviren, durduran, cilde canlılık veren, çok önemli bir hücre tedavisi olduğunu söyleyebiliriz.

FibroPlus- FibroGel Tedavisi

Hastanın kendi fibroblast hücrelerini kullanarak, aslına bakarsanız kişiselleştirilmiş, hastanın kendi dokusundan yapılmış bir ilaç kombinasyonudur. Yaşla birlikte ortaya çıkan kırışıklıklar hem erkeklerin, hem de kadınların en muzdarip olduğu konuların başında gelir. Aslında burada gelişen konu, cilt altında kolajen ve elastinin zamanla yıpranması ve bu hücrelerin sayısının giderek azalmasıdır. İşte bu durum FibroPlus Tedavisi ile önlenebilir.

FibroPlus FibroGel nasıl uygulanır?

Mevcut durumunuz incelenir, en iyi sonucu almak için tıbbi geçmişinizi ve diğer bilgilerinizi tam olarak gözden geçirir ve ihtiyaçlarınız için detaylı, sistematik ve tamamen benzersiz bir tedavi bakım planı yapılır.

Bir mercimek büyüklüğünde deri dokusu, steril koşullar altında kulak arkası, kol ya da kasık bölgesinden alınır. Uygulama alanı daha önce anestezik bir krem ile uyuşturulduğundan ağrı hissetmezsiniz. Ayrıca bir miktar kan alınarak, PRP içeriği hazırlanır. Bu şekliyle kültüre edilerek çoğaltılan hücrelerde hem kalite artışı hem de yenilenme hedefine yönelmiş kök hücre sayısında artış gözlemlenir. Kısaca etkisi çok daha fazlalaştırılmış olur.

Alınan doku örneği, tam donanımlı soğuk zincirli aseptik solüsyonlarla birlikte laboratuvara gönderilir ve üretime hazırlanır.

Bir ay -4 hafta sonunda hücreler istenilen yoğunluğa ulaşıldığında, fibroblast hücreleri steril koşullar altında ve bir soğuk zincirde doktorunuza iletilir. Üretilen hücreler tedavi edilecek alana enjekte edilir. Her seansta 20 ila 40 milyon fibroblast hücresi enjekte edildiği için tedavi üç seans halinde gerçekleştirilir. Toplamda, üç seansın tamamında 100 milyon fibro hücre, hastanın cildine enjekte edilir.

FibroGel nerelerde kullanılır?

  • Yaşlanmanın gözlemlendiği gerekli alanlara transplante edilen fibroplast hücreleri, cildin eski görünümünün ve sıkılığının geri kazanılmasını sağlar.
  • Saç dökülmesinin ve kelliğin tedavisinde
  • Çatlakların tedavisinde
  • Mezoterapi uygulamaları ile kombinlenerek yüz gençleştirme işlemlerinde
  • Suçiçeği veya sivilce gibi hastalıklardan sonra kalan aşırı açık gözenekler ve lekelerde
  • Yanık, travmatik cilt veya cerrahi izlerde
  • Kapanmayan kronik yaraların tedavisinde
  • Yüz kırışıklıklarında güvenle kullanılır.

admin

RELATED ARTICLES

Yüz ve kaş askılama

Yüz ve kaş askılama

Yüz ve kaş askılama kimlere

READ MORE