Fraxel Duo Yöntemi

Fraxel Duo Yöntemi

Fraxel Duo Yöntemi

Özellikle cilt lekeleri üzerinde etkisi büyüktür. Fraxel Dual 1550/1927 cilt yenileme tedavileri, daha pürüzsüz, daha taze ve daha genç görünüm için hem cilt yüzeyi, hem de cilt altı katmanları üzerinde etkili olmaktadır.

TEDAVİ SONRASI ELDE EDİLEN SONUÇLAR

Fraxel Dual tedavisi, patentli fraksyonel lazer teknolojisini kullanarak yaşlanan ve güneşten zarar gören ciltlerde etkili bir tedavi ve daha iyi bir görünüm sağlamaktadır.

* Cilt dokusu daha daha güçlü ve dolgun olacaktır.

* Göz çevresindeki kışıklıklarda azalma.

* Ciltteki üzerindeki kahverengi lekelerin (güneş, hamilelik lekeleri vs) renklerinde azalma sağlanır.

* Akne izleri ve ameliyat izlerinde hafifleme sağlanır.

* Kanser öncesi doku bozulmalarında etkili tedavi sağlanır.

UYGULAMA ALANLARI

Yüz, boyun, göğüs, kol, bacak ve sırt bölgelerinde uygulama yapılabilmektedir.

FRAXEL DUAL LAZER, İKİ TEDAVİ MODUNUN AVANTAJLARINA SAHİPTİR

1550: Cildin alt katmanlarına etki eder ve özellikle kırışıklık veya akne izleri gibi sorunları hedef alır.

1927: Etkili olarak ton, doku yapısı ve yaşlılık belirtilerinin diğer yüzeysel etkilerini hedef alır.

Tedaviler, ciltte mevcut deformitelere göre ayarlanır. Yüzde ve ya vücut bölgelerinde hem yüzeysel hem de derin lazer tedavisi etkilerinden yararlanmak üzere birleştirilebilir.

Fraxel tedavisinde hasar görmüş cilt, yeniden yapılandırılarak, sağlıklı ve genç görünümlü bir cilt görünümü elde edilir.

NASIL ÇALIŞIR?

Fraxel tedavisi, mikroskobik lazer kolonları halinde hasarlı cildin derinliklerine ulaşmak için patentli fraksiyonel lazer teknolojisini kullanır. Lazer tedavisi bir defada sadece tek bir katmanı tedavi eder ve çevresindeki dokuya zarar vermez ki bu da hızlı bir iyileşme süresi sağlar. Bu işlem vücudun doğal iyileşme sürecini tetikler, eski hücrelerin yerlerini yenileri alırken cilt parlak ışıltılı ve canlı bir hale gelir.

SONUÇLAR NE ZAMAN ORTAYA ÇIKAR VE ETKİSİ NE KADAR SÜRER?

Tedavinin sonuçları, hemen ve giderek artan bir etkiyle belirgin olacaktır. Tedaviden kısa süre sonra cilt yüzeyi daha yumuşak hissedilecek;. daha parlak görünecek ve cilt tonu daha homojen hale gelecektir. Sonraki 3-6 ay boyunca cildin alt katmanlarındaki yeni kollajen oluşumu devam ettikçe gelişme de devam edecekir. Sonuçlar kişinin yaşam şekline, yaşına, cilt durumuna ve cilt bakım programına bağlı olarak daha kısa yada daha uzun sürebilir.

KAÇ TEDAVİ GEREKİR?

İstenilen sonuçlar genellikle birden fazla tedavi uygulamasından sonra elde edilmektedir. Gerekli tedavilerin sayısı kişinin yaşam şeklinin yanısıra hedeflenen sonuç doğrultusunda belirlenecektir.

İYİLEŞME SÜRECİNDE

Tedavinin seviyesine bağlı olarak tedavi sonrasında kızarıklık veya şişme görülebilir.. Ancak bu etkiler ertesi gün veya sonraki birkaç gün içinde tamamen yok olacaktır. Cilt, tedavi sonrasında bir iki hafta boyunca doğal olarak bronzlaşacaktır. Tedavi seanslarına devam edildikçe güneşten yanmış gibi görünen bronzluk her tedaviden sonra yine oluşacaktır. Cilt, güneş etkisinde kalınmşa benzer şekilde bul pul soyulacak, altından daha taze, parlak, ışıltılı ve daha pürüzsüz görünen ve bir cilt çıkacaktır.

admin

RELATED ARTICLES

Lazer ile estetik kılcal varis tedavisi

Lazer ile estetik kılcal varis tedavisi

Yüzeysel toplardamarların iç yapılarının bozulması

READ MORE