Kalça, popo ve estetik çizgiler

Kalça, popo ve estetik çizgiler

Kalça, popo ve estetik çizgiler

“Vücudun uyumu için tek başına kalça estetiği sonuç vermez. Bel, kalça ve bacakları birbiriyle uyumlu hale getirince düzgün bir görünüm otaya çıkar”

Bel, bacak ve kalça estetiğine son zamanlarda ilgi daha da arttı.

Dolgun, yuvarlak ve dik görünümlü, giyilen kıyafeti tam dolduran kalçalar günümüzde tüm kadınların en çok sahip olmayı arzuladıkları vücut parçalarıdır…. Dolgun ve yuvarlak Latin tipi Beyonce gibi kalçalar günümüz kadınları arasında gittikçe popülarite kazanmakta.

Son 10 yılda bu tip kalçalara ulaşmak için bu estetiği yaptıran kadınların sayısı çok belirgin artış gösterdi. Artık pek çok kadın (ünlü, çalışan veya ev hanımı) düz, silik, düşük ve kare kalçalardan kurtulmak için estetik plastik cerrahiye müracaat etmekte. İlerleyen teknoloji ve plastik estetik cerrahi teknikler sayesinde bu durum kadınların lehine gelişmekte… Ancak sadece kadınlar değil, günümüzde küçük ve silik kalçalı erkekler de daha biçimli kalçalar için aynı ameliyatı istemektedir.

Çalışan kesim kadar ev kadınları da eteğin, pantolonun duruşu, bacakların vücut ile uyumu konusunda daha titiz davranıyor. Özellikle de Beyonce’nin kalçaları çok örnek alınıyor. Yani artık kadınlar geniş kalça değil dik ve dolgun kalça istiyorlar.

Kalça estetiği için gelen kişinin bel, bacak ve kalça ölçülerine ve birbirlerine oranlarına bakıyoruz. Bunların sonucunda o kişiye göre bir ölçü belirlenir. Çünkü kimisinin bacakları uzun kimisinin kısa olabilir. Genellikle kalça için gelen kişiler kontür estetiği yaparak bel ve aşağısını en doğru ve estetik şekilde oluşturulması amaçlanır.

Kontür estetiği operasyonları nasıl gerçekleşiyor?

Bir kişiye kontür estetiği yapılacaksa hepsi tek operasyonla yapılabilir. Kişinin durumuna göre de bölgeye göre değişik teknikler kullanılır. Özellikle ince bel oluşumu için sıklıkla liposuction, lazer lipoliz, kalça küçültülmesi için estetik bir norm içinde kontör verilmesi, belin inceltilmesi için fazla yağların alınması gibi teknikler uygulanarak başarılı bir şekilde kadınların en çok istediği ince bel, dik popo ve düzgün bacaklar üçlüsü oluşturuluyor. Aynı zamanda kişinin belinden aldığımız fazla yağları belirli bir işlemden geçirerek kalçalarına enjekte edebilir, böylece aslında iki işlemi aynı anda  yapılabilir.

Kişi ne kadar hastanede kalmalıdır?

Bu operasyonlar birkaç saat sürer ve kişinin hastanede 1 gün kalması yeterlidir.

Evine geçtikten sonra nasıl bir süre geçirmelidir?

Bu operasyonun iyileşme süresi 5–7 gün arasında değişir. Bu süre içinde kişinin evde yatması gerekmiyor, sadece kendini yormadan evde dinlenmesi yeterli oluyor. Kişi bir hafta sonra işine dönebiliyor. Şişliklerin oturması bir hafta daha almaktadır.

admin

RELATED ARTICLES

Kaş Ekimi

Kaş Ekimi

Kaş ekimi operasyonu yaklaşık 2-3

READ MORE