Diş Estetiğinde Kullanılan Teknikler

Diş Estetiğinde Kullanılan Teknikler

Diş Estetiğinde Kullanılan Teknikler

Zirkonyum sıkça yapılan diş estetiklerinden biridir. Dişte estetik, sağlamlık, doku uyumu ve doğallık konularında bugüne kadar ulaşılan en yüksek kaliteye sahip üründür.

Porselen Kron Köprü

Çürük, kırık veya başka bir nedenle aşırı madde kaybı olan dişlerin küçültülüp kaplanması işlemidir.

Peridontoloji

Dişleri çevreleyen yumuşak (periodontal ligament, dişeti) ve sert dokuların (kemik, sement) yapısını, bu dokularda meydana gelen hastalıkları ve bu hastalıkların tedavisini inceleyen diş hekimliği dalıdır.

Lamine Diş Kaplama

Laminate veneer (laminant, laminat) diş kaplamaları temel olarak renk değişikliklerinin giderilmesi ve belli bir dereceye kadar şekil düzeltilmesi amacıyla uygulanır.

Gömülü Diş Operasyonu

Sürme zamanı geldiği halde çene kemiği içinde kalarak sürmeyen dişlere gömük dişler adı verilir. Çoğunlukla yirmi yaş dişleri, nadir olarak köpek (kanin) dişlerinde görülür.

Kanal Tedavisi

Pulpanın, kendini tamir edemeyecek şekilde hasar gördüğü durumlarda uygulanan bir tedavi şeklidir.Pulpa dişin en iç kısmında bulunan damar sinir paketinden oluşan yumuşak bir tabakadır.

İmplant

Diş kaybınızdan dolayı rahat gülümseyememek, hareketli protezlerinizle rahat çiğneyememek… Kişinin kendine güvenini azaltacak ya da sosyal yaşamında aksaklık oluşturacak bu tip şikayetlerde kullanılır.

Ortodonti

Çapraşık diş ve uyumsuz çene ilişkilerini bir takım aparatlar yardımıyla düzenleyen diş hekimliği branşıdır.

Estetik Diş Tedavisi

İnsanların dişlerinden rahatsızlık duyduğu durumlarda, görüntülerini düzeltmek amacıyla kişiye özel yapılan bir tedavidir.

Çocuk Ağız ve Diş Sağlığı

Süt dişleri normal dişlere oranla daha çok organik madde içerirler, bu nedenle çürümeye daha yatkınlardır, daha kolay ve hızlı çürürler. Bu yüzden çocukların, çocuk ağız ve diş sağlığı alanında eğitim almış diş hekimlerince tedavi edilmesi uygundur.

Ağız Cerrahisi

20 yaş dişleri 17-35 yaşları arasında süren, ikinci azı dişlerinin arkasında yer alan sonuncu dişlerdir. Bazen halk arasında gömük adı da verilen, tam çıkamama ya da çıksa da ağrı ve iltihap yapmaları durumlarında bu dişler cerrahi müdahale ile alınmalı, sorun giderilmelidir.

admin

RELATED ARTICLES

Meme estetiği ve bilinmeyenler

Meme estetiği ve bilinmeyenler

Estetik ve fonksiyonel açıdan memenin

READ MORE