Diş eti estetiği

Diş eti estetiği

Diş eti estetiği

Güzel bir gülümseme ancak diş eti ve dişlerin tamamı bir harmoni oluşturduğunda estetik olabilir. Diş etleri soluk pembe ve dişlerin üzerine doğru bıçak sırtı şeklinde uzanarak doğal bir görüntüye sahip olmalıdır. Bir bireyin dişleri ne kadar güzel olursa olsun çevresindeki diş etleri sağlıksız ve düzensiz ise kesinlikle estetik bir algı oluşturamaz. Bu sebeple diş etleri her türlü protetik tedaviden önce muhakkak değerlendirilmeli ve tedavi edilmelidir.

Bazı durumlarda sağlıklı olsa dahi olması gerekenden fazla gözüken dişetleri estetikten uzak bir görüntü oluşturabilir. Bu gibi durumlarda diş etleri bazen altındaki kemiğe de müdahale edilerek şekillendirilir ve bu işlemden yaklaşık 6-8 hafta sonra diş dokusu estetik işlemleri yapılır. Bu beyaz ve pembe estetiğin optimum seviyede birbirlerini karşılamasını ve sonucunda da mükemmel estetiği oluşturur.

Diş etlerine yapılan bu işlemlerde esas olarak birkaç yol izlenebilir. Rutin olarak uygulanan yöntemde diş etleri biraz sıyrılır altındaki kemik düzensizlikleri ortadan kaldırılır ve diş etleri uygun yeni pozisyonlarına dikilir. Genel olarak işlem ağrısız ve bakımı kolaydır.İyileşme kısa sürede gerçekleşir.Bu işlemlerde iyileşmenin sağlıklı ve hızlı olmasını sağlamak amacıyla genellikle dental lazer uygulanılması ise rutin bir işlem olarak hayatımıza girmiş durumdadır.

admin

RELATED ARTICLES

Estetik diş hakkında

Estetik diş hakkında

ESTETİK AMAÇLA DİŞ TEDAVİSİNE KARAR

READ MORE