Fue (foliküler ünite extraksiyonu) saç ekim yöntemi

Fue (foliküler ünite extraksiyonu) saç ekim yöntemi

Fue (foliküler ünite extraksiyonu) saç ekim yöntemi

FUE metodu ile saç ekimi, genel anlamı ile ense bölgesinden ya da vücudun başka bölgelerinden (göğüs veya sırt) alınman saç köklerin (graft) saçsız alana ekilme işlemidir.

Bu işlem yapılırken donör (köklerin alındığı verici alan) alanda ne neşter kullanılır ne de dikiş atılır ne de işlem sonrası gözü rahatsız eden yara izi kalır. Saç kökleri (foliküler ünite) kafa derisinin arka ve yan bölümlerinden bir mikro motor yardımı ile dikkatlice çıkartılır. FUE saç ekiminin en önemli özelliği kullanılan mikro motorun ucunda 0,70 ila 0,90 mm çapında saç köklerine zarar vermeden yerinden çıkarmaya (ekstraksiyon) yarayan punch (panç) bulunması.

Saç kökleri mikro motor ile çıkarılırken eksiksiz ve tam çıkarıldığından emin olmak için aşamalı adımlar ile uygulama gerçekleşir.

FUE saç ekimin avantajları nelerdir?

Saç kökleri kişin sadece ense bölgesinden değil, aynı zamanda kulakların üstünde bulunan bölgeden de alınır

Mikro motor kullanımı sayesinde saç derisi daha hızlı iyileşir ve daha kısa bir sürede daha çok saç kökü çıkarılır

Yüksek miktarlarda çıkarılan saç köklerinden dolayı yüksek miktarlarda ekim gerçekleşir. Bir seansta 7.500-8.750 saç teli ekilebilir.

Saç köklerin alındığı bölgede herhangi dikiş izi bulunmaz, gözle görülen bir yara izi kalmaz.

FUE saç ekiminde hastayı memnun edecek saç sıklığı nedir?

Saç ekimi için uygun olan bir kişinin verici alanı hesap edildiğinde bir santimetre karede 80-100 saç teli bulunmaktadır. Bu ortalama söylenen bir rakam olmasına rağmen kişiden kişiye farklılık gösterir. Saç sıklığı yoğun olan bir kişide bir santimetre karede 30 saç kökü yeterli iken saç sıklığı düşük olan kişide 30’dan fazla kök ekilmesi gerekir.

FUE saç ekim yöntemi ile aynı sayıda saç kökü ekilse de neden sonuçlar farklıdır?

İki kişiye aynı alan büyüklüğüne aynı miktar saç kökü ekildiğini varsayacak olursak, ikisinin de sonucu aynı olmayabilir. Buradaki en büyük etken saç köklerinde bulunan saç tellerin sıklığıdır. Eğer “A” kişide 4 saç telli kökler çoğunlukta ise sık bir görüntü oluşur, ancak “B” kişide 2 saç telli kökler çoğunlukta ise, “A” kişisine göre daha zayıf görünecektir.

FUE saç ekim yöntemi ağrılı mıdır?

Saç ekim işlemleri günümüzde konforlu geçen ameliyat kategorisinde bulunmaktadır. Ağrı sadece ilk aşamada uygulanan lokal anestezi sırasında oluşmaktadır. Ağrı eşiği yüksek olan kişiler bu süreyi pek hissetmez iken, ağrı eşiği düşük olan kişiler rahatsızlık duyabilir.

admin

RELATED ARTICLES

Göz kapağı estetiği !

Göz kapağı estetiği !

Göz kapakları, kişinin yüz ifadesini

READ MORE