Lazer ve Karbon Gücünün Birleşimi (Karbon Peeling)

Lazer ve Karbon Gücünün Birleşimi (Karbon Peeling)

Lazer ve Karbon Gücünün Birleşimi (Karbon Peeling)

Cildimizi sağlıklı, temiz, daha sağlıklı ve lekesiz bir görüntüsü olmasını isteriz. Sağlıksız beslenme, stres, sigara kullanımı, hava şartları gibi nedenler cildimizi kötü etkiler. Elimizde olmayan nedenlerle cildimizde akne izleri, güneş lekeleri, kırışıklıklar meydana gelebilir. Bunlardan kurtulmak amaçlı bir çok yöntem deneriz. Bazıları istediğimiz sonucu veremeyebilirler. Zaman geçtikçe ve teknoloji geliştikçe bir çok yöntem ortaya çıktı ve önem kazandı.

Karbon peeling de. Peeling önceden de kullanılan bir yöntemdi. Cildin derisini soyarak yapıldığı için bazı bayanlar korkarak yaklaşıyorlardı. Karbon peeling yönteminde soyma işlemi olmadan yapılmaktadır.

Nasıl uygulanır ?

Cilt lk olarak temizlenir ve cildin üzerine karbon bazlı krem uygulanır. 10 dakikaya yakın bekletildikten sonra bu özel olarak hazırlanmış krem cildin lazer uygulanırken cilt üzerinden temizlenir ve uygulandığı yerde kolajen üretimini artırarak hücre yenilenmesini sağlar.

Hangi uygulamalarda kullanılır ?

Q switched Nd:YAG lazer kullanılarak yapılan bu peeling yöntemi ciltteki gözeneklerin olduğu bölgeye atışlar yaparak uygulanır. Karbon peeling ciltte bulunan gözeneklerin sıkılaşmasını, cilt yağlanmasının kontrol altına alınmasını, oluşan lekelerin temizlenmesi ve daha pürüzsüz bir cildin ortaya çıkmasını sağlıyor. Vücuda yapılan dövme sildirmede de kullanılan oldukça tercih edilen bir uygulamadır. Karbon peeling sivilce ve sivilce izlerinin tedavisinde oldukça kullanılan bir yöntemdir. Sivilceleri temizleme özelliği sayesinde tercih edilmektedir.

Kaç seanstan oluşmaktadır ?

10-15 dakikalık bir yöntem olup ortalama 4 – 5 seansta olumlu sonuçlar vermeye başlar. Hangi rahatsızlık için uygulanacağına göre seans sayısı değişebilir. Toplam olarak ise 10 – 12 seansdan oluşur. 1,5 yılda boyunca uygulanan bir uygulama olduğu için bittikten sonra tekrarlanmasına gerek kalmaz.

Yan etkisi var mıdır ?

Karbon peelingin herhangi bir yan etkisi yoktur. Bütün cilt tiplerinde kullanılabilir. İğnesiz ve ağrısız olan bir uygulamadır. Her mevsimde uygulanabilen bir yöntem olup hızlı sonuç veren bir yöntemdir.

admin

RELATED ARTICLES

Lazer ile estetik kılcal varis tedavisi

Lazer ile estetik kılcal varis tedavisi

Yüzeysel toplardamarların iç yapılarının bozulması

READ MORE