Dolgu ile dudak estetiği

Dolgu ile dudak estetiği

Dolgu ile dudak estetiği

Yüz estetiğinde en önemli estetik noktalardan birisi de dudaklardır. Yüzümüzde ilk bakışta dikkat çeken dudaklarımız gençleştirme operasyonlarında da en çok rağbet gören organların başında gelmektedir.

Dolgun ve simetrik dudaklar kişinin daha sağlıklı, enerjik ve mutlu görünmesini sağladığı gibi ayrıca kişinin özgüven oluşturmasına neden olmaktadır.

Dudak estetiği ve dolgun dudaklar deyince akla dudak dolguları gelmektedir. Günümüzde içeriğinde saf hyaluronik asit olan dolguları kullanıyoruz. Hyaluronik asit bizim bağ dokumuzun ana maddesi ve vücudumuzda zaten var olan bir madde. Vücut için doğal olan bir içerik. Ancak dolgunun kalıcılığının artırılması veya uzun süreli bir etki elde etmek için sentetik içerikli dolgular da kullanılıyor. Bu maddeler kimyasal zeminli olduğundan, alerjik reaksiyon doğurabiliyor ve bu sebeple hastalarıma bu tür sentetik içerikli dolguları önermiyorum.

Dudak dolguları 18 yaşın üzerinde herkese rahatlıkla uygulanabilmektedir. Dolgu ile dudak estetiği 10- 15 dakikalık çok basit bir işlem. İşlemin uygulanabilirliği, anında etkilisini gösteriyor olması dolgu işleminin en büyük avantajıdır. İşlem sonrası kişi anında sosyal yaşamına dönebilmektedir. Ayrıca dolgu ile dudak estetiği işleminin yan etki potansiyeli yok denecek kadar azdır.

Dermal dolgular, işlem uygulanan bireylerin fizyolojik farklılıklarına göre hafif şişlik, kızarıklık veya morarma gibi etkiler yaratsa da enjekte edilen jel, zaten vücutta cilt altında bulunan hyaluronik asidi içerdiği için herhangi bir önemli risk teşkil etmez. Uygulama sonrası belirtiler sadece birkaç gün sürer ve sonrasında herhangi bir rahatsızlık oluşmaz. Son yenilik olan Vycross teknolojisi ile geliştirilmiş ürünler sayesinde şişkinlik, morarma ve ödem gibi yan etkiler minimuma indiriliyor.
Operasyon sonrasında kısmi şişme, renk değişiklikleri, kızarıklık, morarma gibi durumlarla karşılaşılabilmektedir. Bu etkinin oluşmaması için ilk akşam o bölgeye buz uygulanmalı. Sonrasında iki üç gün dudağın kullanım anlamında hırpalanmamalı. Hyaluronik asit, su çekerek elastikiyeti artan bir madde olduğundan sıvı tüketimi artırılmalı.”

Dudak hacimlendirme ve şekillendirmede kullandığımız dolgu enjeksiyonu kalıcı değildir. Bu dolgular vücut tarafından zamanla emilir. Kişinin yaşam tarzı ve fiziksel yapısı, dış koşullar dudak dolgusunun süresini belirler.

Dudak dolguları bilinenin aksine; sadece kadınlara değil erkekler içinde rahatlıkla kullanılabilmektedir. Ve son yıllarda erkek hastalarımız gün geçtikçe artmaktadır. Kadınlar veya erkekler, yaşla birlikte cilt altındaki hyaluronik asidin azalması sonucu cilt elastikiyetlerini kaybederler. Bu kayıp dudaklarda sarkma ve uzama meydana getirebilir. Her iki cins de dudak dolgusu yaptırabilir.

Dudak dolgu işlemi kesinlikle ağrılı bir işlem değildir. Geçmişte yapılan enjeksiyon işlemleri sırasında çok az bir miktar ağrı olabilirken, günümüzde artık daha konforlu bir deneyim yaşanabiliyor, çünkü dolgu maddeleri artık kendi içlerinde de lokal anestezi etkisine sahip maddeler içeriyorlar. Özellikle yeni teknoloji ile üretilen ürünlerin içeriğindeki lidokain sayesinde daha verimli bir süreç yaşanıyor.

Dudaklar, deneyimli bir estetik uzmanı tarafından doğru enjeksiyon teknikleri ile işlem öncesi tam olarak planlandığı gibi şekillendirilebiliyor. İnanılanın aksine deneyimli ellerde “ balık dudağı deformitesi” denilen durum oluşmaz. Kişiye özel optimum sonuca odaklı şekilde enjeksiyon miktarını ayarlayabilen deneyimli bir uzman tarafından yapılan işlemler, iyi sonuç veriyor ve bu tarz benzetmelere neden olan görüntüler ortaya çıkmıyor.
Bu gün dudak dolguları sayesinde deneyimli ellerde 10 dakikalık bir işlemle dolgun, doğal ve çekici dudaklara sahip olabilirsiniz.

admin

RELATED ARTICLES

Kalça, popo ve estetik çizgiler

Kalça, popo ve estetik çizgiler

“Vücudun uyumu için tek başına

READ MORE